Bu da heyelan hastanesi: 90 milyon lira kaymak üzere

MURAT SÖKDÜ

Yapımına 90 milyon TL ihale bedeliyle başlanılan 35 bin metre karelik kapalı alana sahip 150 yatak kapasiteli Seydikemer Devlet Hastanesinin istinaf duvarları ve hastane içi otopark yolları çökmeye başladı.

Başından bu yana vatandaşların ve uzman isimlerin “Hastane yeri yanlış” itirazlarına rağmen heyelan bölgesine yapılmasında inat edilen hastane şimdi yola kayma tehlikesiyle karşı karşıya.

HEYELAN BÖLGESİNE HASTANE YAPILIR MI

200 bin nüfusa yaz aylarında da 400 bin nüfusa hizmet verecek şekilde tasarlanan Seydikemer Devlet Hastanesi’nde ortaya çıkan tablo, yapımı sırasında “Hastane yeri yanlış. Heyelan bölgesine hastane yapılmaz” eleştirilerini de haklı çıkardı.

AKP’li bölge milletvekilleri “Hastane modern mimarisi ile son teknolojiye sahip tıbbi cihazlarla ve betonarme taşıyıcı sisteme sahip yapının sismik yalıtım sistemiyle donatıldı.” açıklamalarında bulundu. Ancak ortaya çıkan tablo korkutucu boyutta.

HASTANENİN OTOPARKI ÇÖKMEYE BAŞLADI

İstinaf duvarlarının çökmesiyle birlikte Muğla Antalya yolu üzerinde heyelan bölgesine konuşlandırılan hastanenin yola kayması ise an meselesi. İstinaf duvarlarının ve hastane içi otoparkının çökmeye başlamasıyla birlikte şifa arayan onlarca hastanın kaldığı hastanede “şimdi ne olacak soruları” ise akılları kurcalıyor.

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x