Domuz bağıyla cinayet davasında istenen cezalar belli oldu

İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, tutuklu sanık Mehmet Solmaz ile yaşı küçük sanıklar E.K. ve K.K. Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı. Savcı, olay tarihinde üç sanığın maktulün evine giderek fikir ve eylem birliği içinde hareket ettiklerini, maktulü bağlayıp darbettiklerini ve parasını aldıklarını ifade etti.

29’AR YILA KADAR HAPİS CEZASI

Mütalaada, sanık Mehmet Solmaz’ın ağırlaştırılmış müebbet ve 15 yıla kadar hapsi istenirken; olay tarihinde 16 yaşında olan 2 sanığın ise toplam 29’ar yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılmaları talep edildi.

DURUŞMA ERTELENDİ

Savcı, sanık Mehmet Solmaz’ın “Kadına karşı suçun işlenmesini kolaylaştırmak amacıyla kasten öldürme” ve “Silahla birden fazla kişi tarafından konutta gece vakti yağma” suçlarından ağırlaştırılmış müebbet hapis ve 10 ila 15 yıl arasında değişen hapis cezalarını talep etti. Diğer iki sanığın ise “Kadına karşı suçun işlenmesini kolaylaştırmak amacıyla kasten öldürme” suçundan 18 ila 24 yıl arasında değişen hapis cezaları ile “Nitelikli yağma” suçundan 3 ila 5 yıl arasında değişen hapis cezalarını talep edildi.

Sanıklar, savcının mütalaasına karşı beraatlerini ve tahliyelerini talep etti. Mahkeme heyeti, sanıkların tutukluluk hallerinin devamına ve son savunmalarını yapmaları için süre verilmesine karar vererek duruşmayı erteledi. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x